NOCO genius 10 akkulaturi 12V 2A 40Ah - Akkulaturit autoon - 295-10-GENIUS10 - 1
NOCO genius 10 akkulaturi 12V 2A 40Ah - Akkulaturit autoon - 295-10-GENIUS10 - 2
NOCO genius 10 akkulaturi 12V 2A 40Ah - Akkulaturit autoon - 295-10-GENIUS10 - 3
NOCO genius 10 akkulaturi 12V 2A 40Ah - Akkulaturit autoon - 295-10-GENIUS10 - 4
NOCO genius 10 akkulaturi 12V 2A 40Ah - Akkulaturit autoon - 295-10-GENIUS10 - 5
Ale -15%
Tarjoustuote!
-15%
Hinta voimassa 1.9.2026 asti.
  • Tuotekoodi: 295-10-GENIUS10
  • EAN: 1210000619273
  • Lisätunnus: 1700-GEN10
kpl
10 ampeerin akkulaturi, akun ylläpito ja akun desulfaattori
Tekniset tiedot
Mitä laatikossa on
GENIUS10-akkulaturi vaihdettavalla liittimellä
Kiinnikkeet integroiduilla silmukoilla (M10)
Asennusteline hihnalla
(2) Itsekierteittävät ruuvit
Turvallisuus- ja takuutiedot
Käyttövaatimukset
Linjajännite: 120 V - 240 V AC
Taajuus: 50 Hz - 60 Hz
Käyttölämpötila: -4° - 104° F (-20° - 40° C)
Varastointilämpötila: -30 - 60° C
Suhteellinen kosteus: 0 - 95 % Kondensoitumaton
Lataus
Virta: 10 A DC
Jännitteet: 6 V, 12 V
Kemia: Lyijy-happo ja litiumtyypit
: märkä, geeli, MF, CA, EFB, AGM, litium
Kapasiteettialue: Jopa 230 ampeerituntia
Huolto: Kaikki akkukoot
Tehoa
Kulutus: 150 wattia (maks.)
Tehokkuus: 87 % (120VAC / 230VAC)
Turvallisuus
Oikosulku: Kyllä
Avoin virtapiiri: Kyllä
Ylikuumeneminen: Kyllä
Ylilataus: Kyllä
Kipinäsuojaus: Kyllä
Käänteinen napaisuus: Kyllä
Tuotteen koko
Korkeus: 3,70 tuumaa (94,0 mm)
Leveys: 7,20 tuumaa (183,0 mm)
Syvyys: 2,32 tuumaa (59,0 mm)
Paino: 3,33 paunaa (1,5 kg)
Johdon hallinta
DC-kaapelin + puristimen pituus: 77 tuumaa (195 cm)
DC-kaapelin koko: 14 AWG
DC-sulakkeen koko: 20 AMP MINI ® -teräsulake
AC-kaapelin pituus: 71,7 tuumaa (182 cm)
AC-kaapelin koko: 18 AWG