

Monipuolinen rasia on koottu toimimaan hätäsarjana erilaisille Tesla-malleille, sisältäen matalaprofiiliset J-case (tunnetaan myös nimellä J-tyyppi tai Micro J-tyyppi) ja M-case-sulakkeet, micro 2- ja micro 3-lapaiset sulakkeet, midi-sulakkeet (joissa on uritetut kiinnityspisteet helppokäyttöisyyden takaamiseksi), mega-sulakkeen ja sulakkeenpoistotyökalun. Toimitetaan pienessä laatikossa, jossa on mukana sulakkeenpoistotyökalu, ihanteellinen säilytettäväksi hansikaslokerossa tai työkalulaatikossa nopeaa ja helppoa pääsyä varten sulakkeiden vaihtoon.
Sarja sisältää: Micro 2 -lapaiset sulakkeet (kumpaakin 3 kpl): 5, 10, 15, 20, 25 ja 30 ampeeria; Micro 3 -lapaiset sulakkeet (kumpaakin 1 kpl): 5, 10 ja 15 ampeeria. M-case-sulakkeet (kumpaakin 1 kpl): 15 ja 30 ampeeria. Matalaprofiiliset J-case-sulakkeet (kumpaakin 1 kpl): 40 ja 50 ampeeria. Midi-sulakkeet (1 kpl): 60 ja 125 ampeeria. Mega-sulake (1 kpl) 250 ampeeria; mukana myös sulakkeenpoistotyökalu.
Tuote on RoHS- ja REACH-direktiivien mukainen ympäristöystävällisyyden korostamiseksi.
Laajempi sulakkeiden sarja Teslan käyttöön on myös saatavilla, katso osanumero 30158. Tämä lajitelma sopii erinomaisesti esimerkiksi korjaamoille yms.












