- Tuotekoodi: 8223280
- EAN: 5413048223280
- Lisätunnus: 1049055
- Viskositeetti: 0W-30
- Tilavuus: 1 L
- Heti omasta varastosta 5 kplArkisin ennen klo 13:00 tehdyt tilaukset lähetetään 24 tunnissa.
- Toimituskulut alkaen 4,90 €Nouto myymälästä0,00 €
Champion OEM Specific 0W30 MS-BFE 1L
Tämän täyssynteettisen voiteluaineen pohjana ovat huolellisesti valikoidut, erittäin korkealaatuiset raakaöljyt, ja se on kehitetty erityisesti täyttämään BMW Longlife-12 FE -luokituksen vaatimukset. Öljy sopii uusinta tekniikkaa käyttäviin turbomoottoreihin, jotka edellyttävät hyvää suorituskykyä ja alhaista öljyn viskositeettia.
Käyttökohteet Tämän tuotteen käyttö on pakollista uusimmissa BMW:n bensiini- ja dieselmoottoreissa, ja sitä voi käyttää myös muissa ajoneuvoissa, jotka vaativat ACEA C2 -luokitusta. Nykyaikaisiin autoihin erinomaisesti sopiva, poikkeuksellisen vahva öljykalvo ei hajoa ja vähentää kitkaa, mikä parantaa polttoainetaloudellisuutta ja luotettavuutta.
Täydellinen moottorin suoja: pitää moottorin tehokkaasti puhtaana.
Polttoainetaloudellisuus: erinomainen polttoainetaloudellisuus ja entistä pienemmät hiilidioksidipäästöt.
Kylmäkäynnistys: erinomainen juoksevuus matalissa lämpötiloissa.
Suorituskyky
Alhaisen viskositeetin ja poikkeuksellisen juoksevuuden ansiosta tämä öljy vähentää kulumista merkittävästi ja varmistaa polttoainesäästöt ja entistä pienemmät hiilidioksidipäästöt. Optimaalinen lisäainepaketti vähentää nokea ja kuona-aineita ja varmistaa moottorin puhtauden.
Määritystaso
ACEA: C2
BMW: LONGLIFE-12 FE



