Pinnki Neon Maali 400 ml Motip
Saatavuus: Heti
Nopeasti kuivuva fluoresoiva nitroselluloosalakka puusta, metallista, alumiinista, lasista kivestä ja erilaisista muoveista valmistetuille pinnoille.
Motip sparymaali 400ML neon pink
Nopeasti kuivuva fluoresoiva nitroselluloosalakka puusta, metallista, alumiinista, lasista kivestä ja erilaisista muoveista valmistetuille pinnoille.
Käyttöohje:
Hio, puhdista, kuivaa ja poista rasva maalattavalta pinnalta. Ravista ennen käyttöä n.2min ja sumuta koekappaleelle. Sumutus etäisyys 20-30cm. Muista levittää monta ohutta kerrosta. Käsittely lämpötila 15-25°C. Anna kovettua 2 tuntia ja tee viimeistely kerros kirkaalla akrylli lakalla UV valon- ja säänkestävyyden takia. Käytön jälkeen käännä purkki ylösalaisin ja suihkuta muutaman sekunnin verran. Huomio viimeinen käyttöpäivä.
Vaara:
Syttyy erittäin helposti. Painepakkaus voi revetä suurissa lämpötiloissa. Ei lasten ulottuville. Voi aiheuttaa uneliaisuutta tai huimausta. Painesäiliötä ei saa puhkaista tai polttaa edes tyhjänä. Ei yli 50°C lämpötiloille. Hävitetään ongelmajätteenä.
Tuotteensisältö:
Teollisuusbensiini (maaöljy), vetykäsitelty kevyt (<0,1% benzol CAS nr.71-43-2).
EAN | 8711347040216 |
---|